יום רביעי, דצמבר 19, 2018
עמוד הבית » צרכנות » ריצוף וחיפוי באמצעות קרמיקה

ריצוף וחיפוי באמצעות קרמיקה

הקרמיקה המגיעה בצורות שונות היא אחד מחומרי הריצוף המקובלים ביותר, יש לכך סיבות רבות עליהן תשמעו בהמשך. למעשה האנושות גילתה את הקרמיקה ואפשרויות השימוש בה כבר לפני עשרות אלפי שנים. מאז הטכנולוגיה ומדע החומרים התפתחו ומוצרי הקרמיקה של היום השתנו ללא היכר. ישנם סוגים שונים של אריחי קרמיקה למרות שלא תמיד משתמשים בשם זה, במקרים רבים משתמשים בשם אריחי פורצלן.

מדוע השימוש בקרמיקה כל כך פופולרי

ראשית כל התכונות הטבעיות של החומר משחקות כאן תפקיד חשוב; קרמיקה אינה מוליכה חשמל וזה דבר המוסיף לביטחון שלכם בבית. כמו כן אריחי הקרמיקה המודרניים מגלים תכונות עמידות גבוהות יותר בפני שחיקה ואפילו מים; אין זה פלא שנעשה בהם שימוש נרחב במטבחים וחדרי אמבטיה. גם מבחינת המחיר אריחי קרמיקה נהנים מיתרונות, הם זולים יותר מאריחי שיש למשל.

עיצוב באמצעות קרמיקה

אריחי קרמיקה אהובים מאוד על המעצבים. היתרון שלהם הוא שהם מגלים בגדלים שונים וצבעים שונים. אבל לא רק הצבעים משחקים כאן תפקיד, ניתן ממה להכין אותם במרקמים שונים ואפילו להדפיס עליהם דוגמאות. זה מאפשר הרבה מאוד משחק למעצבים; הם בוחרים את אריחי הקרמיקה לפי הצרכים העיצוביים שלהם ונותנים חווית עיצוב מושלמת מהרצפה ועד התקרה. אריחי קרמיקה ממש שולטים באווירה, יש כאן מגוון של אפשרויות:

  • ניתן ליצור אווירה של פעם בעזרת אריחי הקרמיקה הנכונים.
  • ניתן להזמין אריחים גדולים ובצבע אחיד על מנת להשיג עיצוב מודרני ויוקרתי.
  • אריחי קרמיקה בסגנון מתכתי.
  • קרמיקה בסגנון עץ או אבן ועוד.
  • אריחי קרמיקה (גרניט פורצלן) במראה של שיש.
  • ניתן להשתמש באריחים בגדלים וצורות שונות וליצור עיצוב הנובע מאופן סידורם.

לריצוף ישנה השפעה דרמטית על המראה העיצובי. כאשר חושבים על זה אין זה מפתיע, הוא מכסה את כל שטח החלל ולא ניתן להתעלם ממנו. הריצוף הוא כמו הרקע של כל העיצוב. הוא אפילו שולט על השתקפות והחזר האור בחדר. לא ניתן להתעלם מהריצוף וחייבים לתת לו מקום מרכזי כאשר מעצבים את הבית. עם אריחי קרמיקה זה פשוט הרבה יותר קל.

דפדף למעלה