יום חמישי, אוקטובר 18, 2018
עמוד הבית » עולם » רחובות ברזיל במחאה למונדיאל

רחובות ברזיל במחאה למונדיאל

מונדיאל לשנת 2014 בברזיל עומד להיפתח בעוד כחמישה ימים. מדובר בטורניר כדורגל הכי גדול שיש בעולם שמפגיש בין 32 נבחרות למשחקים שיכריעו בסופו של דבר איזו נבחרת תניף את הגביע הזהוב ותהיה לאלופת עולם. החודש הקרוב עבור מיליוני גברים ונשים בכל העולם הולך להיות חודש גדול של הרבה חגיגות, הרבה צבעים, הרבה שערים, חוויות וריגושים אך עבור חלק לא מועט מתושבי ברזיל מדובר בסוג של הטרדה בזבזנית ממשית.

ברזילאים רבים כועסים שהממשלה שלהם משקיעה כמיליארדי דולרים על בניית תשתיות המתאימות להכנה לאירוע השיא של הכדורגל העולמי ולעומת זאת מזניחה את התפעול השוטף הקשור למדינה ואינה מתייחסת לצרכים החשובים באמת כמו להשקיע בחינוך, לטפל בתשתיות קורסות, לעזור לאזרחים רבים שרעבים למזון, סמים ופשע ברחוב ועוד.

בזמן האחרון יש בברזיל הפגנות רבות ומחאות נגדי משחקי הפיפא ונגד הממשלה שלא לקיים את משחקי המונדיאל בברזיל. אחת מבין הדרכים שהתושבים מביעים את זעמם הינה על ידי ציורי גרפיטי חריפים ועוצמתיים ברחובות. לפניכם סדרה של תמונות המציגה מס' ציורי גרפיטי שכל הנראה כבר לא יסייעו למאבק אך הם נותנים עוד דרך שמראה לעולם שלצד כל החגיגות הגדולות נמצאת מציאות לא קלה בכלל.

מונדיאל-מחאה-13

מונדיאל-מחאה-1

מונדיאל-מחאה-2

מונדיאל-מחאה-3

מונדיאל-מחאה-4

מונדיאל-מחאה-12

מונדיאל-מחאה-11

מונדיאל-מחאה-10

מונדיאל-מחאה-8

מונדיאל-מחאה-7

מונדיאל-מחאה-6

מונדיאל-מחאה-5

מקור

2 תגובות

  1. וואו אמנים מדהימים! חבל עליהם..

  2. איזה גרפיטי מהמם, בא לי כזה גם לבית

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסםהשדות הנחוצים מסומנים *

*

דפדף למעלה