יום רביעי, דצמבר 19, 2018
עמוד הבית » צרכנות » קמינים – למה בכלל צריך אותם?

קמינים – למה בכלל צריך אותם?

גם בישראל אשר נחשבת למדינה חמה ישנם ימי קור מקפיאי עצמות המחייבים שימוש באמצעי חימום. כל אחד בוחר את אמצעי החימום שלו או פשוט ממשיך עם מה שכבר קיים מבלי להקדיש לכך מחשבה. בין אמצעי החימום הנפוצים תוכלו לראות תנורי ספירלה, מזגנים וקמינים. אבל למה דווקא קמינים? הרשו לי לתת לכם כמה סיבות טובות מדוע להעדיף את חימום הבית בקמינים.

קמינים

סיבה ראשונהידידותי לסביבה ובעל יעילות האנרגטית.

הקמינים של היום שמים דגש על רמת בעירה גבוהה מתוך רצון להשיג יעילות אנרגטית. אבל חלק בלתי נפרד מהיעילות האנרגטית הוא הידידותיות לסביבה. קמינים הם אמצעי חימום המפיקים את המרב ממקור האנרגיה ופולטים מינימום של גזים מזהמים.

 

סיבה שנייה – האווירה הנעימה והרומנטיקה

הקמינים מפיצים גם חום וגם אור וזהו סוד הקסם שלהם. כל קמין מצויד בחלון זכוכית שקוף המאפשר לכם לראות את האש המרצדת. כאשר יש קמין בבית, מבלי לשים לב כולם נוטים להתקבץ מסביבו וליהנות מהאווירה המיוחדת שהוא מקרין לכל הבית. אין דבר שעושה יותר חשק לבילוי רומנטי מאשר אש מרקדת בלילה כאשר בחוץ גשום וסוער. המשפחה כולה יכולה לבלות בנעימים אל מול החום של הקמין.

 

סיבה שלישיתבטיחות

לא אחת שמענו על אסונות אשר התרחשו בגלל תנורי חימום. בדרך כלל האסונות מתרחשים בגלל תנורי נפט ישנים או תנורי ספירלה שהניחו חפצים קרוב מידי אליהם. ישנם אנשים החושבים שקמינים בהם ישנה אש של ממש הם מסוכנים אך האמת שאלו הם דווקא הבטוחים ביותר. האש נמצאת בתוך כלי מתכת סגור השומר עלייה. כל עוד מקפידים על הוראות השימוש והבטיחות, הכול יעבור בשלום.

 

סיבה רביעיתהעיצוב

אמנם קמינים הם במקור אמצעי לחימום הבית אך לא ניתן להתעלם מהאפקט העיצובי שלהם. קמינים מגיעים במבחר סגנונות, החל מעיצובים קלאסיים ועיצובי רטרו ועד לעיצובים מודרניים בצורות לא שגרתיות. קמינים הם פריט המשמש גם לנוי ויצירת תחושה עיצובית מיוחדת. הקמינים מקובעים במקומם ולא מאחסנים אותם במחסן בקיץ; לכן כאשר בוחרים קמינים חייבים לשים דגש גם על הצד העיצובי. ישנם קמינים מסוגים שונים אך בבחירת סוג הקמין קחו בחשבון גם את התאמתו העיצובית לסביבה הביתית.

דפדף למעלה