יום רביעי, ינואר 23, 2019
עמוד הבית » בריאות » טכניקת הפילאטיס

טכניקת הפילאטיס

טכניקת הפילאטיס היא טכניקה אימונית שהומצאה על ידי ג'וזף פילאטיס. הטכניקה שפותחה היוותה תחילה כלי שיקומי לאחר פציעות ספורט, ומהר מאוד הפכה לאימון מאוד פופולארי בכל רחבי העולם. כיום ניתן למצוא מתאמנים מכל הגילאים ומכל סוגי האוכלוסייה כמעט בכל מקום בעולם. וגם על הארץ שלנו הטכניקה לא פסחה. כמעט בכל עיר ובכל יישוב קיים לפחות סטודיו אחד או מכון כושר המקיימים שיעורי פילאטיס לקהל הרחב. אימוני הפילאטיס מתקיימים בשני סוגים – פילאטיס רגיל (מזרן) ופילאטיס מכשירים.

הפילאטיס הרגיל מתקיים על מזרן. קצב האימון איטי ובמהלכו מפעילים את כל השרירים בגוף בתרגילים שונים. האימון נעשה עם הקפדה מרובה על 扑克王在线 נשימה נכונה ותורם לריכוז המתאמן. בזכות קצב האימון האיטי, אימון הפילאטיס מזרן מתאים לכל שכבות הגילאים ולכל רקע כלשהו. באימון הפילאטיס מכשירים, לעומת זאת, נעשה שימוש רב במכשירים במהלך ביצוע התרגילים. בין המכשירים בהם נעשה שימוש ניתן למצוא את הכדורים, הרצועות ועוד. השימוש במכשירים משפר את האימון ומייעל אותו. המכשירים תומכים ומסייעים למתאמן לחזק את השרירים ולעבוד על היציבה ומאפשרים למתאמן לעבוד בצורה ממוקדת על כל השרירים הגוף, ובסופו של דבר להגיע לתוצאות מרשימות.

במהלך אימון הפילאטיס ברמת גן מתבצעת עבודה מבוקרת על כל חלק בגוף. אימון הפילאטיס שם דגש על ריכוז ונשימה נכונה. הקצב שבו עובדים במהלך שיעורי הפילאטיס מותאם לרמת ההתקדמות של הקבוצה כולה. הקצב יכול להיות מאוד מהיר, אבל המהירות היא לא העניין החשוב ביותר אלא העבודה הנכונה.

תרגול בשיטת הפילאטיס דורש הפעלת כוח רב בפחות חזרות על כל תרגיל. טכניקת הפילאטיס מתמקדת בחיזוק שרירי הליבה והיציבה, כמו שרירי הבטן, תוך מתיחה והארכה של שרירים אחרים. אימון בטכניקה יכול להתבצע ברוטינה של תרגילים עם זרימה תנועתית ביניהם, או ביצוע תרגילים אחדים בעצימות גבוהה יותר.

במהלך השנים פותחו מגוון ווריאציות לטכניקת הפילאטיס. כיום ניתן למצוא אימוני פילאטיס המותאמים לילדים, לגברים, לנשים בהריון, לנשים אחרי הריון ואפילו אימוני פילאטיס המתבצעים במים. עקרונות שיטת הפילאטיס בריאים לגוף האדם ולכן מותאמים לכל סוגי האוכלוסייה. האימון מתמקד בעבודת חיזוק של השרירים יחד עם הארכה ופיתוח הגמישות שלהם. טכניקת הפילאטיס מגבירה גם את המודעות לתנועה וליציבה נכונה.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסםהשדות הנחוצים מסומנים *

*

דפדף למעלה