יום שלישי, יוני 5, 2018
עמוד הבית » עבודה בחול » ויזות ואישורי עבודה לארה"ב

ויזות ואישורי עבודה לארה"ב

כל מדינה בעולם דורשת אישורי עבודה חוקיים (ויזות עבודה) לעובדים זרים. החוקים וסוגי הויזות הניתנות משתנים ממדינה למדינה. לכן, כחלק מההכנות לקראת יציאה לעבודה בחו"ל יש להשיג את האישורים הנחוצים לעבודה חוקית. אחרת אתם עלולים להסתבך עם משטרת ההגירה.

בכדי לעבוד בארה"ב, עליכם להיות בעלי דרכון אמריקאי, או לקבל ויזה. ישנם 3 סוגי ויזה קיימים:

ויזה לעובדים זמניים (H2B) – ניתנת לאחר שמתקבל אישור עבודה מהחברה המעסיקה על כך שיש צורך בעובד זר מכיוון שלא מצאו מועמד אמריקאי מתאים. בזכות ויזה זו ניתן לעבוד באופן חוקי בארה"ב והיא תקפה במשך שלוש שנים או עד תום ההתקשרות עם החברה המעסיקה, המוקדם מביניהם. בנוסף, העובד זכאי לקבל מספר ביטוח לאומי המאפשר להוציא רישיון נהיגה ולפתוח חשבון בנק.

ויזה אמריקאית

ויזת תייר/ עסקים (B1/B2) – סוג ויזה הנפוץ ביותר אשר מאפשרת בתקופה של 10 שנים ביקורים חוזרים בארה"ב, לתקופה של חצי שנה ברצף מקסימום. הויזה איננה ויזת עבודה, אלא היא מאפשרת ביקורים וטיולים בארה"ב או השתלמויות מקצועיות ונסיעות עסקים ממושכות.

ויזת סטודנט (F1) – ויזה זו ניתנת לסטודנטים שהתקבלו ללימודים בארה"ב, ומצריכה אישור לימודים מהמוסד האקדמאי. הויזה תקפה למשך כל תקופת הלימודים במסלול אותו האוניברסיטה אישרה. עם ויזת סטודנט יש אפשרות לעבוד באופן חוקי בארה"ב, אך רק בעבודות שמוגדרות כמתאימות לסטודנטים זרים.

בכדי להגיש בקשה לקבלת ויזה עליכם למלא טפסים המיועדים לכך ולהצהיר את המטרה לשמה אתם מגיעים לארה"ב. כל בקשה לאישור ויזה נבדקת לגופה. את המסמכים יש להביא לראיון אישי בשגרירות ארה"ב, אותו כל מבקש ויזה חייב לעבור.

לסיכום, חשוב להתכונן היטב לקראת נסיעה לחו"ל למטרות עבודה ולהכיר את החוקים במדינות השונות כדי לא להסתכן בגירוש מהמדינה או לעבור על החוקים שבה.

עבודה בארה"ב

2 תגובות

  1. מאמר מצוין, תודה על המידע !

  2. נטע קורן

    עזר לי מלא, תודה.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסםהשדות הנחוצים מסומנים *

*

דפדף למעלה