יום רביעי, דצמבר 19, 2018
עמוד הבית » משחקים » החשיבות של משחקים לילדים

החשיבות של משחקים לילדים

אין ילד שיציעו לו לשחק משחק והוא יסרב. משחקים גורמים לילדים להתלהב וליהנות, אך מלבד הכיף שבמשחק יש למשחקים לילדים עוצמה והשפעה רבה עליהם. תכונות אופי חשובות יכולות להתעצם עקב השתתפות במשחקים, במיוחד במשחקי חברה כאשר נוצרת דינמיקה בין הילד לבין שאר המשתתפים במשחק. תכונות כמו סקרנות, מוטיבציה, חדור מטרה, פעלתנות, השתתפות וביטחון עצמי יכולות להשתפר פלאים בזכות משחקים שונים. בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים אפשר ורצוי לנצל את המשחקים לילדים שנמצאים במחשב לטובתנו, ובכך לעודד את הילד לשחק, לחשוב, להתפתח, ללמוד וכמובן ליהנות.

כך תעזרו לילד שלכם לפתח כישורים חדשים בעזרת המשחקים לילדים

כאשר כמה ילדים או הורה וילד משחקים יחד, עליהם לבחור ממגוון עצום של משחקים: משחקי קופסא, משחקי חברה, משחקים ברשת ועוד… וסביר להניח שכל אחד מעדיף משחק אחר. אם מדובר בקבוצה של ילדים, אל תתערבו ותנו להם לנהל משא 在线扑克室 ומתן ביניהם לגבי המשחק הנבחר. במידה ואתם משחקים עם הילד מומלץ שלא תוותרו לילד ותעדיפו ישר את המשחק שלו, אלא למדו אותו להתחשב בכם וברצונות שלכם ולדעת להתפשר כשצריך ואפשר.

מטרת המשחק צריכה להיות ברורה לכם ולילד שלכם. בין אם אתם משחקים במשחקים לילדים במחשב שנועדו לשפר את הקריאה את החשבון שלו, בין אם המשחק אמור לשפר את היצירתיות של הילד ובין אם המשחק הוא רק לשם הנאה – הגדרת המטרה הברורה תשפר את הריכוז ותביא למיצוי היכולות של הילד ותעזור לו להגיע להישגים.

לכל המשחקים, בין אם במציאות או במחשב, יש חוקים וכללים אותם צריך לקיים. הסבירו לילד מה החוקים, מה מותר ומה אסור לעשות במהלך המשחק, הגדירו מי הם השחקנים וכמה זמן המשחק נמשך. כשהכללים והדברים ברורים מההתחלה יש תיאום ציפיות מהמשחק וכך אפשר למנוע מריבות ובעיות בין הילדים.

ובסוף המשחק, חשוב לזכור ולהזכיר לילד שיש מנצחים ויש מפסידים, וחשוב לנצח בכבוד ולהפסיד בכבוד. אם הילד ניצח עליו להתנהג בצורה חברית כלפי חבריו המפסידים ולא להשוויץ. ובכדי שהילד לא ירגיש תסכול במידה והפסיד, הזכירו לו שזה רק משחק ושתמיד יש לו הזדמנויות להתאמן ולהשתפר ואולי לנצח בפעמים הבאות. משחקים לילדים יכולים להכין אותם לחיים האמיתיים.

תגובה אחת

  1. פינגבק: משחקים - G.co.il

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסםהשדות הנחוצים מסומנים *

*

דפדף למעלה